Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika okresu a okresní organizace KSČM

 

            Okres Semily patří rozlohou i počtem obyvatelstva k menším okresům České republiky. Území okresu se rozprostírá na ploše 699 km2 a žije zde přes 74,5 tisíce obyvatel. Je tu 9 měst – Semily, Turnov, Lomnice nad Popelkou, Jilemnice, Rokytnice nad Jizerou, Harrachov, Jablonec nad Jizerou, Rovensko pod Troskami, Vysoké nad Jizerou a dalších 56 vesnic.

 
            Okres je bohatý přírodními krásami, historickými a kulturními památkami, revolučními tradicemi a v neposlední řadě pracovitostí a pohostinností zdejších obyvatel.
 

            Okresní organizace Komunistické strany Čech a Moravy sdružuje 12 základních organizací, působících v 9 obcích okresu.

 

 

 
                                                                Obrazek
            Okresní výbor má 14 členů, kteří byli zvoleni na okresní konferenci KSČM dne 20. 2. 2022 v Turnově - Daliměřicích. Zasedání okresního výboru se konají 6x ročně, aktuální otázky řeší 7 členný výkonný výbor, scházející se pravidelně měsíčně.
 
 
Obrazek
 
            K 1. 1. 2022 máme v okrese 160 členů KSČM. Je skutečností, že členská základna se postupně oslabuje a stárne. Zaznamenáváme však i vzrůstající nový zájem o členství v KSČM a to zejména mezi mladší generací.
 
Obrazek
 
            Členové KSČM a mnozí sympatizující jsou zastoupeni v městských a obecních zastupitelstvech. Další naši členové aktivně pracují v různých komisích a aktivech měst a obcí. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář